Betekent dit dan dat we niet allemaal dezelfde behoeften hebben? Tijdens deze lezing wordt duidelijk dat voeding een zeer persoonlijke aangelegenheid is en volledig afgestemd moet worden op jouw individuele behoeften. Sterker nog, wat jouw lichaam nodig heeft, is al bepaald door je genen en krijg je dus al vanaf je geboorte mee.
Zo zijn er mensen die dierlijke eiwitten absoluut nodig hebben om gezond te blijven. Deze mensen noemen we de ‘eiwittypes’. Eiwittypes die de vegetarische/veganistische toer opgaan worden zwak en depressief. En hoewel het geen zoetekauwen zijn, kunnen ze hierdoor wel suikerverslaafd worden.
Daarnaast zijn er mensen die het beter doen op koolhydraten en plantaardige eiwitten. Dit zijn de ‘koolhydraattypes’. In feite zijn zij de enigen die volledig plantaardig kunnen eten, indien ze dit zouden willen. Koolhydraattypes die te veel rood vlees eten worden moe, futloos en zelfs soms agressief.
En dan hebben we nog een derde type: de ‘gemengde types’. Dit zijn mensen die ongeveer evenveel koolhydraten als eiwitten nodig hebben. Deze types kunnen zowel maaltijden eten met dierlijke als maaltijden met plantaardige eiwitten.
* Per type bespreekt Sabine hun meest voorkomende karaktertrekken en hun voeding.
* Op een eenvoudige en duidelijke manier legt Sabine de wetenschappelijke achtergrond uit waarop deze manier van eten gebaseerd is
* Daarnaast geeft ze een aantal algemene voedingsaanbevelingen die gelden voor alle types.
* Als afsluiter geeft ze de ontbijttest mee. Op deze manier kan je zelf experimenteren en uitzoeken welk type je bent.
We sluiten de lezing af met een hapje en een drankje, zodat je nog wat kan napraten en genieten.
Natuurhuis De Vlier
Koning Albertstraat 109
8210 Veldegem
Zaterdag 14 oktober
Van 9u30 tot 12u
45€
Hapje en drankje inbegrepen